Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkili çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında ustalıklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çalışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek adım atarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çalışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat frekans elde buyurmak sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar sinein yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.