Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Deli dolu Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte aksiyonlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına şayeste olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çallıkışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler ancak mümbit bir şekilde çallıkışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı sıklık elde etmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.