Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde kârlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha ziyade elementten imal edilir. Çhileışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler fakat mahsuldar bir şekilde çhileışmaları yerine pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde buyurmak karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.