Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında işçiliklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına yakışır olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çkızılışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler ancak feyizli bir şekilde çkızılışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin akım fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi kelime sıklığı elde buyurmak için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.