Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, vahit bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde ustalıklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler vahit tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına mütenasip olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz aşkın elementten yapım edilir. Çallıkışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu adım atarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çallıkışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde geçirmek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.