Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Aktif Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde çalışmalevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple güzel bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan aşkın elementten imal edilir. Çalışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler ancak randımanlı bir şekilde çalışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değçalışmakenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde etmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.