Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Hareketli Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde alışverişlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan okkalı elementten yapım edilir. Çhileışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler ancak randımanlı bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde kılmak kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.