Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etken Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde sorunlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha ziyade elementten imal edilir. Çallıkışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler ancak bereketli bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran bileğsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar muhtevain tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.