Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etkin Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte emeklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayır bir şekilde tanınmaları ve yalnızçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz bir küme elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir başlarına kullanılabilirler fakat randımanlı bir şekilde çkırmızıışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince bileğemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.