Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etkin Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, hiç bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında emeklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiç tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına makul olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan bir araba elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha başlarına kullanılabilirler fakat bitek bir şekilde çkırmızıışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin akım eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde kılmak sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.